Seljes Triathlon resultat / tulokset
27.7.2022 21:55 Nyheter / Huvudsida

Resultat från årets Seljes Triathlon / Tulokset vuoden Seljes Triathlonista




Damer / Naiset:

1 Häger Emely Triathlon for Fun 0:46:36
2 Johansson Idamari Triathlon for Fun 0:46:54
3 Antell Helena KP-TRI 0:52:27
4 Ahopelto Johanna EU 0:54:33
5 Fröjdö Ellen TUL 1:00:10
6 Kentala Airi KP-TRI 1:01:51
7 Laspa Marika KP-TRI 1:06:34
8 Ruotanen Inger Högnabba uf 1:08:23
9 Jutila Mirella Boliden 1:08:49
10 Nylund Marianne IK Myran 1:10:21
11 Häggblom Lena Munsala 1:11:26
12 Gunell Nina Helsinki triathlon 1:12:54
13 Liljeqvist Agnes GIF DNF
14 Östman Mimmi Jakobstad DNF




Herrar / Miehet:

1 Brandt Marcus Race & Shine Sport Club 0:42:54
2 Liljeqvist Isak GIF 0:46:43
3 Ellfolk Kristoffer Triathlon for Fun 0:47:10
4 Riska Kenneth Triathlon for Fun 0:47:28
5 Pesola Antti KP-V 0:47:55
6 Fröjdö Jonathan Tara Element 0:48:34
7 Tylli Niklas Karleby 0:48:57
8 Toivola Petteri KP-TRI 0:49:15
9 Lövsund Johan Triathlon for Fun 0:49:26
10 Fröjdö Simon Team Fröjdö 0:49:30
11 Kruger Dale Larsmo IF 0:49:55
12 Lappalainen Ville-Pekka Oulu 0:50:44
13 Boström Andreas Jeppis Jääni 0:50:47
14 Wiklund Jonas Öja 0:52:50
15 Berg Kim Inn Team 0:53:15
16 Vikman Simon Terjärv 0:53:27
17 Peltoniemi Vesa KP-V 0:54:29
18 Kivioja Jukka Kuopio 0:55:11
19 Dalhem Jakob IK Myran 0:55:26
20 Sandbacka Herman IK Myran 0:55:28
21 Nykvist Alexander Öja 0:55:46
22 Källström Henri Triathlon Vantaa 0:55:51
23 Wikström Petri KP-Tri 0:55:53
24 Haapamäki Mauri KP-Tri 0:55:56
25 Kurttio Akseli Oulu 0:56:32
26 Porthin Tomas Jakobstad 0:56:43
27 Kaitfors Joel Jakobstad 0:57:26
28 Luomala Elis KP-Tri 0:58:24
29 Lill Carl-Oskar Jakobstad 0:58:29
30 Hiltula Juho Markkulan Taisto 0:58:58
31 Hiltula Iiro Kälviä 0:58:59
32 Granlund Patrik Triathlon for Fun 0:59:59
33 Nylund Olav Vasa 1:00:29
34 Sjölund Mika IK Myran 1:01:10
35 Peltoniemi Sisu KP-V 1:03:30
36 Ek Markus IK Falken 1:03:32
37 Högnäs Martin IK Myran 1:03:34
38 Åkerlund Samuel Larsmo 1:06:01
39 Lerbacka Peter KP-Tri 1:07:30
40 Ek Bo-Erik Oravais 1:10:50
41 Toivola Veikka TU 1:12:21
42 Toivola Valtteri TU 1:12:29
43 Ahokas Eemil TU 1:13:17
44 Nivala Lasse TU 1:17:25
45 Porthin Arik Jakobstad 1:18:02


Filip Häggblom saknas från bilden. Priset togs emot av Filips bekanta

Lag / Joukkueet:

1 Gott och blandat Nyqvist Frida Kock Ann-Sofie Lövdahl Victor 0:46:04
2 Ski team Kuokka Alajoki Jonna Anttila Teemu Djupsund Tomas 0:48:43
3 Köukar team 1 Häggblom Filip Ahlö Rolf Bäck Mathias 0:49:31
4 Team Lepplax Palmroos Jonas Grundvall Carl-Axel Myrevik Jens 0:50:49
5 Sweinsit Sweins Viktor Sweins Petra Alila Keijo 0:52:25
6 Köukar team 2 Libäck Sven-Erik Gustafsson Ole Jungell Marcus 0:55:47
7 Team Fröjdö Martinez Cedric Fröjdö Hanna Fröjdö Robert 1:00:31
8 Triathlon for fun kids Ellfolk Alma Ellfolk Troy Jungell Jakob 1:03:19
9 Tatta o tytöt Leivo-Jokela Ida Löfbacka Tatta Löfbacka Milla 1:08:47

   
Mera nyheter
IK Myran
«  December   »
Kategorier