Resultat från Seljes Triathlon
29.7.2021 08:16 Nyheter /

RESULTAT från Seljes Triathlon

IK Myran tackar publiken och deltagarna för årets drabbning. Som följande resultat:

Damer
1 Häger Emely KP-TRI 0:46:12
2 Johansson Idamari Triatlon for fun 0:47:17
3 Sveins Petra Öja 0:51:47
4 Ahopelto Johanna Ogoloma Triathlon 0:54:28
5 Ravald Pia TUS 0:59:18
6 Hahtokari Janica IF Åsarna 0:59:59
7 Bäck Ellen IK Myran 1:00:05
8 Koskela Terhi 1:00:35
9 Kock Ann-Sofie OCR Drivkraft 1:02:01
10 Alajoki Jonna Kokkola 1:04:12
11 Träsk Marika Kokkola 1:05:31
12 Ruotanen Inger Högnabba UF 1:08:05
13 Kaivonen Henna Vasa Endurance 1:10:55
14 Björkman Krista Kokkola 1:14:55
15 Lehtiranta Saara Kokkola 1:14:55
16 Tunis Jenny Kauhavan Visa 1:19:44
17 Brännkärr Lisa Maxmo 1:20:22
18 Djupsjöbacka Katri Vasa 1:20:22


Herrar
1 Tuikka Joona Triathlon Suomi 0:40:13
2 Still Robin 0:44:41
3 Holmlund Markus Vasa Endurance 0:46:00
4 Lövsund Johan IS Söderby 0:47:05
5 Tylli Niklas 0:47:10
6 Saranpää Aapo Turun Urheiluliitto 0:48:17
7 Stenmark Mattias Triathlon for fun 0:48:51
8 Hietala Tuukka KP TRI 0:49:05
9 Ellfolk Kristoffer Triathlon for fun 0:49:19
10 Byskog Kenneth TUS 0:50:44
11 Alila Keijo Öja 0:51:23
12 Lund Klas-Åke 0:54:10
13 Träsk Jarkko Kokkola 0:54:49
14 Brännbacka Anton Larsmo 0:55:28
15 Hiltula Juho Markkulan Taisto 0:55:33
16 Tunis Staffan IF Femman 0:56:02
17 Sveins Mats Öja 0:56:33
18 Wiklund Jonas Karleby 0:57:40
19 Sandbacka Herman IK Myran 0:58:58
20 Dalhem Jakob IK Myran 0:59:41
21 Nylund Rejd Purmo motionärer 1:01:19
22 Granlund Patrik TNT Nykarleby 1:02:05
23 Forsgård Peter 1:05:50
24 Laine Risto Vaasan Latu 1:06:39
25 Hiltula Eeli Hietalan hiipparit 1:07:22
26 Luomala Elis KP TRI 1:11:21
27 Emet Tommy Vasa 1:11:46
28 Mård Henrik Vasa Triathlon 1:12:55
29 Tarvainen Janne D-tiimi 1:15:25
30 Toivola Veikka Toholammin Urheilijat 1:18:19
31 Toivola Valtteri Toholammin Urheilijat 1:18:26
32 Tunis Evert IF Femman 1:20:04
33 Djupsjöbacka Guy Karvat by 1:24:28


Lag
1 The Nojos Nordman Ivar Johansson Peter Joensuu Valter 0:41:58
2 IF Brahes orienterare Joensuu Tommy Johansson Emil Gripenberg Otto 0:43:08
3 Andraplats är också jättebra Auren Axel Brännkärr Edvin Svartsjö Alex 0:43:10
4 VIE Viktor Thodin Isak Holm Erik Holm 0:44:08
5 Team Lindvall Auvinen Pasi Bondegård Kim Lindvall Bo-Göran 0:46:11
6 Jakobstads FBK Sjöblom Jan Nysten Patrik Roos Janina 0:47:00
7 Berg Berg Nicolina Berg Kim Berg Elian 0:48:40
8 Tara 1 Myllymäki Joonas Savonen Mikael Hansén Lucas 0:51:48
9 Mikas Angels Nyman Joel Sjölund Mika Pajala Emil 0:52:52
10 För skoj skull Thylli Amanda Svenfelt Tilda Tupeli Emilia 0:58:29
11 Vila i form Vikström Jasmine Vikström Jonas Vikström Felicia 1:02:18
12 Haavisto Oldboys Luttropp Fredrik Ahlstrand Sten Pajala Marko 1:02:51
13 Petsko Perkiö Matti Tsokkinen Ida Kotanen Janne 1:02:55
14 Team PLL Nyman Silvia Tast-Emat Lena Löfbacka-Skog Linda 1:06:37

   
Mera nyheter
IK Myran
«  Oktober   »
Kategorier