Seljes Triathlon Resultat
1.8.2019 14:56 Nyheter / IK Myran

Resultat från Seljes triathlon 2019 / Tulokset Seljes triathlonista 2019

DAMER / NAISET
Plac. Namn Lag Tid
1 Emely Häger KP Tri 0:49:24
2 Idamari Björkskog IF Sursik 0:51:09
3 Ida Wikman KP-Tri 0:51:48
4 Cecilia Österblad VIS 0:52:42
5 Anne Haikara KP-Tri 0:53:41
6 Nuppu Laaksonen Tastulan Lomakylä 0:55:00
7 Fia Sandler MamIS Jakobstad 0:57:25
8 Nina Nyman IF Brahe 0:58:18
9 Gun Hassila KP Tri 0:59:00
10 Maria Högnäs Kaitajärvi IK Myran 1:00:13
11 Terhi Koskela KP-Tri 1:01:06
12 Marika Kumpula Nivala 1:02:38
13 Piia Laihorinne LIF 1:02:42
14 Alva Nygård Bennäs 1:02:56
15 Johanna Wargh 0 1:03:00
16 Ulla Luomansuu KP-Tri 1:04:53
17 Annina Luokkala KP-Tri 1:05:08
18 Susanna Jakobsson MamIS Jakobstad 1:05:49
19 Maria Krok Sansund 1:06:39
20 Ann-Sofie Smedlund Hellre snygg än snabb 1:10:00
21 Tina Gäddnäs Hellre snygg än snabb 1:10:00
22 Linda Stennabba Hellre snygg än snabb 1:10:00
23 Hanna Åkerlund Larsmo 1:10:38
24 Kati Kynnäs KP-Tri 1:12:57
25 Sari Eskelä KP-Tri 1:13:27
26 Sanna Ahopelto Ina NS 1:14:28
27 Henna Kaivonen Vaasa 1:14:57
28 Anna-Mari Kallio KP-Tri 1:16:24
29 Pamela Hansson Sansund 1:19:18
30 Eija Lehtimäki 0 1:19:24
Utom tävlan Johanna Ahopelto Evijärven Urheilijat 0:53:34

HERRAR / MIEHET
Plac. Namn Lag Tid
1 Pasi Hautamäki KP Tri 0:44:35
2 Timo Pikkarainen GIF Chebici 0:46:38
3 Jyrki Järvinen Rideep 0:46:54
4 Aapo Saranpää Turun Urheiluliitto 0:47:31
5 Valtteri Toivola KP Tri 0:48:19
6 Niclas Kjellman Jakobstad 0:48:36
7 Jussi Isokoski KP Tri 0:49:06
8 Tuukka Hietala KP Tri 0:49:33
9 Johan Lövsund IS Söderby 0:49:46
10 Andreas Boström Team Snabbast i Larsmo 0:50:36
11 Kennet Riska IS Söderby 0:50:51
12 Kristoffer Ellfolk Triathlon For Fun 0:52:20
13 Kimmo Lehtimäki Pietarsaari 0:53:33
14 Fredrik Rosenberg Team Kosläppet 0:53:58
15 Kim Berg OK Botnia 0:54:00
16 Dan Käldman LKI 0:54:29
17 Keijo Lehto Larsmo IF 0:55:00
18 Carl-Wilhelm Stenman Larsmo IF 0:55:32
19 Tobias Nylund Jeppis Jääni 0:56:34
20 Petteri Toivola KP Tri 0:56:53
21 Kalle Marjokorpi KP Tri 0:58:17
22 Pasi Salmela KP Tri 0:58:24
23 Tomas Lillqvist IF Standard 0:58:30
24 Ari Pasanen OFAS 0:58:46
25 Eemeli Lehtimäki Tampere 1:00:14
26 Niklas Björkskog Team Apple 1:01:21
27 Lasse Nivala Toholammin Urheilijat 1:01:31
28 Mikko Kuusilehto Kukkila 1:02:34
29 Samuel Åkerlund Larsmo 1:02:58
30 Jonas Hansson Sandsund 1:03:32
31 Reid Nylund Sexsjö sjunkbomb 1:03:47
32 Patrik Granlund Mirka 1:04:44
33 Frank Lillqvist Mirka 1:05:57
34 Tobias Järnström Mirka 1:05:57
35 Peter Forsgård Rockopas 1:06:56
36 Joni Dahlström Mirka 1:07:18
37 Sebastian Wallin Mirka 1:07:20
38 Andreas Lindh Jakobstads Motorklubb 1:08:30
39 Peter Lerbacka KP Tri 1:08:37
40 Patrik Hautanen Socklot jaktförening fullträff 1:08:59
41 Jan-Erik Lindqvist FC Motion 1:09:49
42 Sebastian Källman IK Falken 1:10:56
43 Jimmie Holmberg Mirka 1:11:00
44 Rüdiger Terasa Deutschland 1:11:19
45 Jan Ejeklint Tri Club Yerevan 1:11:57
46 Kim Rundell IS Söderby 1:11:57
47 Ata Aminpour Tri Club Yerevan 1:11:57
48 Kristian Kjellman Tri Club Yerevan 1:11:57
49 Anders Dahlström Mirka 1:12:21
50 Jesper Björklund Danmark 1:12:33
51 Risto Laine Laihian Luja 1:16:40
52 Juha-Matti Penttilä KP Tri 1:23:05
LAG/JOUKKUE


Plac Lag Namn Namn Namn Tid
1 The jojos Robin Johansson Peter Johansson Valter Joensuu 0:44:06
2 Årvas Jan Hermans Viktor Lönnqvist Johan Nykvist 0:45:20
3 Team Lindvall Erik Holm Kim Bondegård Christoffer Lindvall 0:47:57
4 Team KP-TRI Helena Antell Matias Antell David Backlund 0:49:03
5 Tastulan Lomakylä Mikko Laaksonen Pasi Pesola Vesa Peltoniemi 0:49:22
6 IS 36 Carina Aurén Gustav Forsell Mickel Forsell 0:50:53
7 No Name Kalle Pajala Edvin Brännkärr Oskar Brännkärr 0:52:02
8 ASD Brännkärr Annette Brännkärr Stefan Brännkärr David Brännkärr 0:52:03
9 Jakobstads Simhall lag 2 Kaj Smeds Mauri Vornanen Cruz Röyks 0:54:37
10 Mirka Admin Athles Hanna Kanerva Olav Hellman Andreas Envik 0:55:06
11 Vila I form Jasmine Vikström Jonas Vikström Silja Tilles 0:55:16
12 KP Tri Rödsö Eelis Luomala Linda Krokfors Tomi Luomala 0:56:10
13 Mamis Jakobstad Barbro Molander Nina Stenman Ulla-Stina Löw 0:57:41
14 Nedervetil Idrotts och vänskapsförening Ole J Gustafsson Jonas Huldén Kevin Lillhonga 0:58:02
15 Jakobstads Simhall lag 1 Viktor Thodin Marja Eriksson Patrik Kulla 0:58:19
16 GIF MTB Oili Flinck Mikael Savonen Oili Flinck 0:58:43
17 Källman Nicki Källman Anna Källman Nicki Källman 0:59:24
18 Mirka HR goes triathlon Jennie Enlund Michaela Dahlsten Josefin Sundell 1:04:19
19 Team Lindh Sofie Lindh Elias Lindh Elias Lindh 1:05:29
20 Larsmopojka Alfred Mäenpää Rasmus Sjölund Anton Vesternäs 1:06:00
21 Mixed Up Ulla Linder Gun Nyholm-Stara Mikael Granér 1:06:16

   
Mera nyheter
IK Myran
«  Oktober   »
Ti Ons To Fre
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Kategorier